Pratite na SK: Fett izgubila triler od tri sata, još jedna Hrvatica ostaje u turniru

Tenis 11. ruj 202420:44 0 komentara
Francois Asal Panoramic via Guliver Images

Hrvatska tenisačica, 27-godišnja Jana Fett nije se uspjela plasirati u četvrtfinale WTA turnira u Monastiru, nakon više od tri sata igre u 2. kolu bolja od nje bila je Španjolka Sara Sorribes Tormo sa 5-7, 6-3, 6-4.

Bio je to dvoboju dviju tenisačica potpuno suprotnih stilova igre, napadački Fett i obrambeni Sorribes, te je bilo jasno kako Fett može do pobjede jedino ukoliko će imati dovoljno preciznosti i strpljenja. Nažalost, u ključnim je trenucima naša igračica previše griješila što ju je na kraju odvelo u poraz.

Prvi je set trajao čak sat i 11 minuta, obje su igračice imale prednost “breaka”, pa padale u rezultatski zaostatak da bi na kraju Fett uspjela dovršiti posao prilikom svog drugog serviranja za osvajanje te dionice igre.

Kada je Fett oduzela servis suparnici za vodstvo od 2-1 u drugom setu činilo se kako je Vrbovčanka preuzela kontrolu nad dvobojem, no tada je uslijedio veliki pad na servisu. Fett je izgubila četiri uzastopna servis-gema te je iz dobitne pozicije zapala u gubitničku jer je Sorribes Tormo dobila drugi set sa 6-3 i povela sa 2-0 u treće.

U susretu prepinom neočekivanih preokreta tada se dogodio još jedan, Fett je nakon spašene tri “break-lopte” kojima je Sorribes Tormo mogla pobjeći na 3-0 uspjela spojiti tri gema zaredom i povesti sa 3-2. Držala je Fett vodtvo i za 4-3, ali onda je kod 4-4 opet poklekla na svom početnom udarcu, da bi kod servisa Španjolke za meč spjela doći do 0-30 samo da bi tada promašila “zicer” za 0-40 i vjerojatni ponovni povratak u meč. To je bila jedna pogreška previše nakon koje je poraz bio neizbježan.

WTA turnir u Monastiru pratite ekskluzivno na Sport Klubu.