Može li Auger-Aliassime preko Hurkacza obraniti naslov u Baselu?

ATP 28. lis 202319:51 0 komentara
AP Photo/Peter Dejong via Guliver

U finalu dvoranskog ATP turnira u Baselu igrat će Poljak Hubert Hurkacz i Kanađanin Felix Auger-Aliassime, a kanadski tenisač u polufinalu je svladao Danca Holgera Runea 6-3, 6-2.

Vrlo lako je Auger-Aliassime svladao prvog nositelja u Baselu. Odmah na startu je napravio break i poveo 3-0 te je kontrolirao meč do samog kraja.

Nakon duže vremena je 23-godišnji Kanađanin ostvario zapaženi rezultat te će igrati prvo finale u 2023. godini. Inače je u karijeri osvojio četiri ATP turnira i to sva četiri tijekom prošle godine. Najbolji je bio u Rotterdamu, Firenci i Antwerpenu te baš u Baselu gdje brani titulu.

Hubert Hurkacz u polufinalu je svladao Francuza Uga Humberta 6-4, 3-6, 7-6(5).

Hurkacz je dosad u karijeri osvojio sedam ATP titula, a u nedjelju će pokušati doći do trećeg ovogodišnjeg slavlja. Ranije je u 2023. godini podizao pehare pobjednika u Marseilleu i Šangaju.

Finale pratite od u nedjelju od 15:30 na SK kanalima.