Masters u Madridu na SK: Poznati prvi četvrtfinalisti

Madrid 30. tra 202415:37 0 komentara
AP Photo/Antonio Calanni via Guliver Images

Ruski tenisači Daniil Medvedev i Andrej Rubljov postali su prvi četvrtfinalisti ATP Masters 1000 turnira na zemljanoj podlozi u Madridu, nakon što su u utorak  mečevima osmine finala pobijedili Kazahstanca Aleksandera Bublika i Nizozemca Tallona Griekspoora.

Medvedev (ATP – 4.) je sa 7-6 (3), 6-4 nadigrao Bublika (ATP – 18.) i nanio mu sedmi poraz u isto toliko međusobnih dvoboja u kojima je kazahstanski tenisač uspio osvojiti samo jedan set.

Za Medvedeva je plasman u četvrtfinale najbolji rezultat na madridskom Mastersu, a da bi otišao i korak dalje morat će pobijediti boljeg iz dvoboja domaćeg miljenika Rafaela Nadala i mladog 22-godišnjeg Čeha Jirija Lehečke.

Rubljov (ATP – 8.) je trebao samo 64 minute za pobjedu 6-2, 6-4 protiv Griekspoora (ATP – 25.). Bio je to njihov treći međusobni dvoboj i treća pobjeda 26-godišnjeg Rusa koji je tako došao do svog drugog četvrtfinala u Madridu.

Za ostvarenje svog najboljeg rezultata na madridskom Mastersu, Rubljov će u sljedećem meču morati svladati boljeg iz dvoboja između branitelja naslova, Španjolca Carlosa Alcaraza, i Nijemca Jan-Lennarda Struffa.