Shanghai: Zverev čeka Đokovića, Tsonga Troickog

Shanghai 13. lis 20162:31 > 9:47
Lintao Zhang/Getty Images

Srpski tenisač Novak Đoković se u 3. kolu Mastersa u Shanghaiu sastaje sa Pospisil, Vasekom. Kanađanin igra odlično u Kini, ali jasno je kako je sve u rukama prvog igrača svijeta, koji je na startu lako izašao na kraj sa Fognini, Fabiom iz Italije - 6:3, 6:3.

Bit će ovo četvrti međusobni susretĐokovića i Pospisila, a sve prethodne dobio je Srbin i to bez izgubljenog seta.

U prvom okršaju 2013. Novak je u Davis kupu pobjedio Kanađanina sa 3:0, godinu dana kasnije u Pekingu bilo je 2:0, a identičan rezultat viđen je i u veljači 2015. u Dubaiu.

Dvadesettrogodišnji Pospisil, trenutno 131. igrač svijeta, u Shanghaiu je do glavnog ždrijeba došao kroz
kvalifikacije i već je odigrao četiri meča. Pored Dimitrova pobjedio je Mannarino AdrianaInigo Cervantes i Ivu Karlovića.

Ukoliko pobjedi Pospisila Đokoviću će protivnik u četvrtfinalu biti Zverev. Njemački tenisač je naon preokreta pobjedio Španjolca Marcel Granollersa sa 6:7 (4), 6:4, 6:1 za dva sata i 11 minuta.

Dvadesetdevetogodišnji Zverev je tek 110. igrač svijeta i do glavnog ždrijeba u Shanghaiu stigao je kroz kvalifikacije.

Natjecanje u Kini završeno je i za mlađeg Zvereva, Aleksandra. Francuz Jo-Wilfried Tsonga je u trećem setu uspio peokrenuti nakon 1:4 za protivnika i slavi ukupnim rezultatom 6:7 (4), 6:2, 7:5. Susret je trajao dva sata i 29 minuta.

Tsongin protivnik u četvrtfinalu će biti Viktor TroickiiliRoberto Bautista Agut. Srbin će nakon pobjede protiv Rafaela Nadala na teren oko 11 sati.

Turnir u Shanghaiu igra se za nagradni fond od 7,655,640 dolara, a sve prenose svih susreta možete pratiti na programu Sport kluba.