Martić serijom 0-7 u gemovima otklizala u poraz

Guliver Images

Hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u polufinale WTA turnira u Tokiju. U četvrtfinalu ju je svladala Kineskinja Shuai Zhang 7:5, 6:2 nakon sat i 22 minute igre...

Bio je ovo drugi međusobni susret Martić i Zhang te prva pobjeda Kineskinje.

Standard tenisa u prvih šest gemova bio je iznimno visok, pogotovo kod obje igračice na servisu, da bi Zhang prva napravila “break” za vodstvo 5:3.

Martić je odmah u sljedećoj igri uspjela vratiti izgubljen servis pritom spasivši tri set-lopte Kineskinje, a onda je kod rezultata 5:5 stigla do “break” lopte kojom je mogla povesti i imati servis za set.

No, nakon što nije iskoristila tu situaciju, izgubila je sljedećih sedam gemova, čime je Zhang povela s nedostižnih 7:5, 5:0.

Kod vodstva Zhang 5:1 Martić je spasila četiri meč-lopte Kineskinje, a zatim kod 5:2 na svom servisu imala tri prilike za približiti se na 5:3, no tada je zaredala s pogreškama koje su u konačnici značile i poraz.