Hurkacz preko mađarske senzacije ušao u polufinale Šangaja

ATP 12. lis 202311:59 0 komentara
AP Photo/Andy Wong via Guliver

Najbolji poljski tenisač Hubert Hurkacz (ATP - 17.) prvi je polufinalist ATP Masters 1000 turnira u Šangaju, gdje je u četvrtak u četvrtfinalnom dvoboju svladao Mađara Fabiana Marozsana (ATP - 91.) s 4-6, 6-1, 6-3.

Hurkaczu je ovo najbolji rezultat na šangajskom turniru, a ukupno šesto polufinale na natjecanjima iz serije ATP Masters 1000, na kojoj ima i jedan naslov, iz Miamija 2021.

Za 24-godišnjeg Mađara je plasman u četvrtfinale bio najbolji rezultat na ovoj kategoriji turnira u karijeri, a samo ga je jedan set dijelio i od polufinala. No, nakon što je osvojio prvu dionicu meča sa 6-4, dvaput oduzevši servis Hurkaczu, mađarski predstavnik je do kraja meča imao još jednu priliku za “break”. Do nje je stigao kod vodstva 3-2 u trećem setu, da bi nakon toga do kraja meča osvojio svega jedan poen.

Unatoč ovom porazu, Marozsan će u ponedjeljak doći do najboljeg renkinga u karijeri i prvi put u karijeri će biti među 70 najboljih tenisača svijeta.

Za 26-godišnjeg Hurkacza ovo je drugo polufinale na Masters 1000 seriji u ovoj sezoni. Polufinalist je bio i na prethodnom turniru ove kategorije, koji je odigran u kolovozu u Cincinnatiju, gdje ga je u meču za finale u tri seta svladao Carlos Alcaraz, a Hurkacz je u drugom setu propustio meč-loptu.

Suparnik za plasman u finale šangajskog turnira bit će mu pobjednik dvoboja dvojice američkih predstavnika, Bena Sheltona (ATP – 20.) i Sebastiana Korde (ATP – 26.).