Gauff izgubila set, ali ipak obranila naslov u Aucklandu

Tenis 7. sij 20249:13 0 komentara
AP Photo/Manu Fernandez via Guliver

Treća tenisačica svijeta Amerikanka Coco Gauff obranila je naslov na WTA turniru u Aucklandu nakon što je u nedjelju u finalu sa 6-7(4) 6-3 6-3 nadigrala Ukrajinku Elinu Svitolinu (WTA-25.)

Meč je trajao dva sata i 35 minuta, a 19-godišnja Gauff je stigla do svog sedmog naslova u osmom finalu.

U prvom setu Amerikanka je vodila 5:3, kod 5:4 imala je dvije uzastopne meč lopte na svoj servis, ali se Ukrajinka uspjela spasiti i potom biti koncentriranija u tie breaku.

Gauff je to bio prvi izgubljeni set ovoga tjedna, no to ju nije pokolebalo, već je na početku drugog seta napravila break i svoju prednost uspješno zadržala do kraja.

Činilo se da odlučujući set ide u vrlo uzbudljivu završnicu, no Gauff je u osmom gemu napravila odlučujući break, a potom u posljednjem gemu spasila break loptu i stigla do trofeja.

S druge strane, Svitolina je ostala na 17 naslova, a ovo joj je četvrto izgubljeno finale.