Dvojica Rusa u polufinalu Miamija

ATP 30. ožu 202323:03
AP Photo/Rebecca Blackwell via Guliver Images

Ruski tenisači Daniil Medvedev i Karen Hačanov plasirali su se u polufinale ATP turnira iz serije Masters 1000 u Miamiju...

Medvedev je u četvrtfinalu pobijedio Amerikanca Christophera Eubanksa 6-3, 7-5. Peti tenisač svijeta je ostvario pobjedu nakon sat i 29 minuta igre.

Do rezultata 3-3 oba su tenisača držala svoje servise, a Rus je potom osvojio tri gema u nizu, pri čemu je napravio dva “breaka” za 6-3.

U drugom setu Medvedev je poveo 4-2, Amerikanac je vratio break izjednačivši na 4-4, no kod vodstva 6-5 ruski tenisač je novim breakom zaključio meč.

U polufinalu će igrati protiv sunarodnjaka Karena Hačanova koji je pobijedio Argentinca Francisca Cerundola 6-3, 6-2.

Medvedev i Hačanov su do sada međusobno igrali četiri puta, a vodi Medvedev 3-1.