Đoković slavio, no još uvijek može ispasti iz Torina

ATP 16. stu 202316:57 0 komentara
AntonioxBorga via Guliver

Novak Đoković svladao je Huberta Hurkacza 7:6 (7:1), 4:6, 6:1, ali zbog izgubljenog seta sudbina odlaska u polufinale završnog Mastersa u Torinu više nije u njegovim rukama . Sve oči teniske javnosti bit će usmjerene na Jannika Sinnera. Ako Talijan pobijedi Runea, Sinner i Novak idu dalje, ali ako Rune pobijedi Jannika, Danac i Talijan idu u polufinale.

U susretu Srbina i Poljaka nije bilo previše uzbuđenja u prvom setu. Novak je u prvom gemu došao do 40:40, Hubert u četvrtom i to je bio maksimum do kojeg su došli na suparnikov servis. Nisu viđene break lopte.

Ipak, Novakov uzvrat je u tom prekidu uspio. Vratio je prva tri servisa, stigao do tri mini breaka i velikih 6:0. Hurkacz se samo upisao na semaforu za 6:1, prije nego što je Srbin osvojio prvi set.

Đoković je vrlo dobro započeo drugi set i činilo se da ima sve u svojim rukama. Ali onda je došao peti gem u kojem je Srbin uništio sve dobro što je tada napravio.

Hurkacz je počeo vraćati servise i niotkuda došao do tri vezane break lopte. Đoković si prvom dvostrukom pogreškom olakšava posao i Poljak stiže do breaka za 3:2.

Jedinu priliku za povratak u set imao je u osmom gemu, kada je došao do dvije vezane break lopte. A onda je Hurkacz pogodio tri asa i forhend winner za 5:3. Lako je osvojio deseti gem, uzeo drugi set i izvukao Novakovu sudbinu iz ruku.

U trećem setu, koji nije imao nikakav značaj s gledišta plasmana u polufinale, Novak je u četvrtom gemu napravio prvi break u meču i bez puno problema stigao do pobjede.

Odlučujuću utakmicu Zelene skupine između Runea i Sinnera pratite na Sport klubu 2.