(VIDEO) Najveće iznenađenje u povijesti UFC-a, Strickland uzeo pojas Adesanyi!

Nevjerojatno iznenađenje viđeno je u glavnoj borbi spektakularne priredbe UFC 293 koja se održala u Sydneyju. Amerikanac Sean Strickland šokirao je svijet mješovitih borilačkih vještina i jednoglasnom odlukom poslije pet rundi pobijedio favoriziranog Israela Adesanyu. Time je postao šampion elitne promocije u srednjoj kategoriji (do 84 kg)...

Sva trojica arbitara bodovali su 49-46 u korist Stricklanda poslije 25 minuta borbe i potvrdili jedno od najvećih iznenađenja u MMA u prethodnim godinama.

Fantastično se publici predstavio Strickland i tijekom 25 minuta išao naprijed i pritiskao Adesanyu. U teoriji bi Adesanya kao sjajan kontraš trebao lako izaći na kraj s borcem sličnog stila, ali su silina i učestalost Stricklandovih napada na kraju potpuno slomili Israela.

Strickland poslije ove pobjede ima omjer 28 pobjeda i pet poraza kao profesionalac i na ovaj je način prekinuta druga Adesanyina vladavina u srednjoj diviziji UFC-a. Prvi je put pojas osvojio 2019. godine i branio ga je pet puta prije nego što ga je u studenom 2022. pobijedio Alex Pereira. U travnju je Adesanya nokautirao Brazilca u revanšu, ali u drugom šampionskom stažu nije imao ni jednu obranu pojasa. U profi karijeri “The Last Stylebender” ima 24 pobjede i tri poraza.