Rukometaši Kiela na najbolji su mogući način otvorili novu sezonu, osvojili su njemački Superkup gdje su sa 37:36 nakon boljeg izvođenja sedmeraca bili bolji od Rhein Neckar Löwena u Dusseldorfu.

Kiel je odlično započeo prvo poluvrijeme, imao i najvećih četiri gola prednosti (13:9), no na odmor se otišlo s neriješenim rezultatom – 16:16. Doslovno se igralo gol za golom u drugom dijelu, a posebno je bilo spektakularno zadnjih pet minuta.

Löwen je imao 33:31, da bi Wienczek vratio Kiel na minus jedan. Uslijedila je obrana Mrkve, Kiel je imao napad za izjednačenje, a onda su izborili sedmerac. Ekberg je zapucao, Birlehm obranio, da bi meč loptu Löwen imao u zadnjih 15 sekundi kada su izborili sedmerac.

Knorru je obranio Mrkva, a Ekbeg se sjurio u napad i zabio za izjednačenje te se otišlo u raspucavanje gdje je Kiel ipak bio mirniji. Hrvatski reprezentativci Domagoj Duvnjak i Halil Jaganjac ostali su bez gola u Dusseldorfu.

Sutra započinje njemačko prvenstvo utakmicom Flensburga i Hamburga, a sve pratite od 19 sati na SK HD.