Rukometaši Zagreba izgubili od norveškog prvaka: Zagrebaši su prošle godine slavili u oba susreta

Rukomet 25. ruj 202420:38 > 20:40 0 komentara
Damir Krajac CROPIX via Guliver

Rukometaši Zagreba doživjeli su poraz u trećem kolu Lige prvaka, izgubivši 29:25 od norveškog prvaka Kolstada, koji je do tog susreta bio bez bodova u skupini.

U napetoj utakmici, Kolstad je u završnici pokazao bolju igru te stigao do prve pobjede protiv Zagreba, momčadi koja ih je prošle sezone dvaput pobijedila.

Zagreb je loše ušao u utakmicu, a Kolstad je brzo stekao značajnu prednost, koja je dva puta dosegla pet golova razlike. Kada je rezultat bio 13:8, hrvatski prvak odgovorio je serijom 5:0 i na poluvrijeme otišao s neriješenim rezultatom. Drugi dio utakmice bio je izjednačen sve do posljednjih desetak minuta, kada je Zagrebu stao napad. U posljednjih 11 minuta Kolstad je zabio sedam golova naspram tri Zagrebova, čime su osigurali pobjedu.

Luka Lovre Klarica bio je najefikasniji u Zagrebu s osam golova, dok je Timur Dibirov postigao sedam. Matej Mandić je imao 11 obrana (33%). Kod Kolstada, Sigvaldi Bjorn Gudjonsson briljirao je s 11 pogodaka, a vratar Torbjorn Bergerud također je imao 11 obrana.

Zagreb ima dva boda, odnosno jednu pobjedu u tri odigrane utakmice.