Novi poraz Zagreba, junački su pali kod PSG-a

Rukomet 21. ruj 202320:36 0 komentara
KevinDomas Panoramic via Guliver Image

Rukometaši Zagreba u susretu su 2. kola skupine A Lige prvaka pretrpjeli drugi poraz izgubivši na gostovanju kod Paris SG-a sa 31-35 (16-18).

Yoel Cuni sa sedam i Timur Dibirov s pet pogodaka bili su najefikasniji u sastavu Zagreba, dok su Kamil Syprzak s osam i Luc Steins sa sedam golova predvodili PSG.

Pod vodsstvom novog trenera Andrije Nikolića igrači hrvatskog prvaka pružili su daleko bolju igru no prije tjedan dana kada su uvjerljivo izgubili na otvaranju sezone od njemačkog Kiela.

Zahvaljujući raspoloženom Kubancu Cuniju Zagreb je poveo na startu utakmice, bio u prednosti većim dijelom prvog poluvremena, a sredinom tog prvog dijela je kod vodstva 10-9 imao i dva napada za bijeg na dva gola prednosti koje nažalost nije iskoristio. Krajem prvog poluvremena na naplatu je stigla agresivnija igra u obrani, igrači hrvatskog prvaka tri s puta bili isključivani te stoga ostali bez snage što su domaćini iskoristili da s tri uzastopna pogotka preuzmu kontrolu rezultata i na odmor odu s vodstvom 18-16.

Početkom nastavka PSG se odvojio na tri gola razlike, ali Zagreb se s dva gola s igračem manje primakao na 22-21 te ostao u igri za pozitivan rezultat sve do 10 minuta prije kraja kada je bilo 31-30 za francuskog prvaka. No, potom se PSG odvojio na tri gola razlike i mirno priveo susret kraju. Konačnih 35-31 ujedno je i najveća prednost koju je PSG imao u dvoboju.

U 3. kolu Zagreb će za tjedan dana ugostiti norveški Kolstad.