Skandal: Sudac isključio Francuza pa ga ismijavao!

Ragbi 21. lis 201911:04 > 11:06
Shaun Botterill / Staff

Poznati su polufinalisti Svjetskog prvenstva u ragbiju koje se proteklih mjesec dana održava u Japanu, međutim Svjetska ragbi federacija odlučila je otvoriti istragu protiv jednog od sudaca četvrtfinala.

Južnoafrički sudac Jaco Peyper vodio je utakmicu između Walesa i Francuske, u 49. minuti utakmice isključio je francuskog igrača Sebastiena Vahaamahinu zbog udaranja laktom člana protivničke momčadi Aarona Wainwrighta. Sama situacija nije izazvala kontroverzu.

Međutim, kontroverza je nastala samo nekoliko sati kasnije kada je taj isti sudac viđen u društvu navijača Walesa te se slikao u pozi u kojoj ismijava francuskog igrača kojeg je isključio na utakmici. Jasno jest kako se fotografija vrlo brzo proširila društvenim mrežama izazvaši užasavanje čelnika Svjetske ragbi federacije koji su vrlo brzo pokrenuli istragu.

Ako je ovo zaista istina, tada je to sramotno i potrebno je suca kazniti,’ kazao je dopredsjednik Francuske ragbi federacije, Serge Simon.

Francuska je u spomenutom susretu nakon poluvremena vodila 19:10, međutim Velšani su drugi dio utakmice slavili s 10:0 osiguravši pobjedu i plasman u polufinale gdje će se sastati s Južnoafričkom Republikom. Dvoboj je na rasporedu 27. listopada, a dan ranije, u prvom polufinalu susrest će se Engleska i Novi Zeland.

Oba polufinala moći ćete pratiti u programu Sportkluba.