Fenomenalni Milak obranio zlato u Rimu!

Plivanje 14. kol 202220:13 > 20:14 0 komentara
Gulivr Images

Četvrtog dana Europskog prvenstva u plivanju u Rimu podijeljeno je pet kompleta medalja, a zlata su osvojili predstavnici Mađarske, Velike Britanije, Italije, Nizozemske i Francuske.

Sjajni Mađar Kristof Milak obranio je naslov europskog prvaka na 100 metara leptir s vremenom 50.33 sekundi, 54 stotinke ispred Švicarca Noea Pontija, odnosno 89 stotinki ispred Poljaka Jakuba Majerskog.

Na 200 metara prsno slavio je Britanac James Wilby sa 2:08.96, srebro je osvojio Finac Matti Mattsson sa 2:09.40, a broncu Talijan Luca Pizzini sa 2:09.97.

U štafetnoj utrci na 4×100 metara slobodno slavila je domaća reprezentacija Italije s gotovo dvije sekunde boljim vremenom od srebrne Mađarske, dok je broncu osvojila Velika Britanija.

Kod plivačica medalje su se dijelile u utrkama na 200 metara slobodno i 50 metara leđno. Nizozemka Marrit Steenbergen je slavila na 200 slobodno sa 1:56.36 minuta, 16 stotinki ispred srebrne Britanke Freye Anderson, dok je do bronce stigla Njemica Isabel Gose sa 1:57.09. Francuskinja Analia Pigree je na 50 leđno bila najbrža sa 27.27 ispred talijanke Silvije Scalije sa 27.53 i Nizozemke Maaike de Waard sa 27.54.