Senzacija na SP-u: Venezuela šokirala i izbacila dvostruke svjetske prvake Španjolce

Ostali sportovi - Ostalo 25. ruj 202417:17 > 17:21 0 komentara
AP Photo by Guliver

Reprezentacija Venezuele kreirala je veliko iznenađenje u osmini finala Svjetskog prvenstva u futsalu, koje se održava u Uzbekistanu, s 2-1 je pobijedila Španjolsku.

Španjolci su bili jedni od glavnih favorita za medalje, a ta nacija iza sebe na svjetskim prvenstvima ima dva zlata, tri srebra i jednu brončanu medalju. Ovaj put Španjolci su zastali već u osmini finala, a Venezuela će u četvrtfinalu igrati protiv Ukrajine.

Venezuela je povela u 13. minuti golom Villalobosa, dok je Gomez izjednačio na početku drugog poluvremena. Gol vrijedan četvrtfinala i velikog iznenađenja postigao je Carreno, minutu i 20 sekundi prije kraja.

Dan ranije su reprezentacije Brazila i Ukrajine kao prve izborile četvrtfinale. Brazil je s uvjerljivih 5-0 pobijedio Kostariku, dok je Ukrajina četvrtfinale izborila nakon 3-1 pobjede protiv Nizozemske.

Hrvatska utakmicu osmine finala igra u petak protiv Argentine, a tog će se dana još za četvrtfinale boriti Francuska i Tajland. U četvrtak igraju Iran – Maroko i Portugal – Kazahstan.