Nova medalja splitskog Marjana: Petra Uglešić kadetska prvakinja Europe!

Taekwondo klub Marjan

Prvog dana Europskog kadetskog taekwondo prvenstva Petra Uglešić osvojila je naslov prvakinje Europe ujedinivši tako naslove i svjetske i europske prvakinje.

Članica splitskog taekwondo kluba Marjan Petra Uglešić osvojila je naslov europske prvakinje s četiri dominantne pobjede na smotri koja se održava u Beogradu.

Zlatom je Uglešić ujedinila naslove svjetske i europske kadetske prvakinje jer je prije samo dva mjeseca ponijela titulu najbolje na svijetu. Petra je tako još jednom dokazala da je jedna od najperspektivnijih sportašica kluba i sa samo 13 godina ima već pet svjetskih i europskih medalja.

Petra Uglešić/ Foto. Taekwondo klub Marjan

Na putu do najviše stepenice pobjedničkog postolja Petra je u prvom kolu bila slobodna, u drugom je pobijedila Cipranku Procopiou 2:0 u rundama da bi medalju osigurala četvrtfinalnom pobjedom protiv Grkinje Protonotariou prekidom 2:0.

U polufinalu je Petra novim prekidom deklasirala Belgijanku Lemmens da bi u finalu slavila i protiv Francuskinje Gamel.

Ukupno je to 122. medalja za Marjanove sportaše na svjetskim i europskim prvenstvima i olimpijskim igrama.