Lea Vukoja brončana na Svjetskoj ligi u Portugalu

TSG Ruhla by Guliver

Hrvatska reprezentativka Lea Vukoja osvojila je brončano odličje u kategoriji do 68 kg na turniru Svjetske karate lige, Serije A u portugalskom gradu Matosinhosu.

Vukoja je na startu poluteške kategorije izgubila prvi susret od Sare Krivdove (2-4), ali je nakon ulaska Slovakinje u finale, hrvatska predstavnica dobila novu šansu u repesažu koju je iskoristila na najbolji način.

Uvjerljivo je pobijedila u sva četiri repesažna dvoboja. Svladala je Brazilku Anne Giulie Soares (8-4), Švicarku Sare Deuble (6-0) i Francuskinju Natanele Flamand (8-0), a u posljednjem meču za broncu Vukoja je pobijedila Iranku Mobinu Kavyanicherati (9-3).

“Nakon svjetske ekipne bronce u Budimpešti, ovo je jako lijepi završetak natjecateljske godine”, izjavila je Vukoja.

Nadomak medalji ostala je Lucia Battaia u kategoriji do 61 kg, jer joj je samo jedna pobjeda u repesažu nedostajala za ulazak u borbu za broncu. Pobijedila je Talijanku Auroru Ricci (5-0), Engleskinju Jasmine Pomeroy (3-0) pa izgubila od kasnije finalistice Nizozemke Ashley Kakiay (0-9).

U repesažu Battaia je slavila protiv Srpkinje Mine Trikoš (2-0), ali je u pretposljednjoj borbi do bronce minimalno izgubila od Španjolke Olaye Anquod Enkhaili (2-3).

Stjepan Štimac stigao je do četvrtfinala kategorije do 75 kg u kojoj je drugi nastup bio završan za Leona Tomljanovića.

Ante Mrvičić je u kategoriji do 84 kg ostvario dvije pobjede, a ona je minimalno poražen (2-3) od Ukrajinca Maksima Buhaiova.

Boran Berak je poražen u drugom kolu kategorije do 67 kg, a Karlo Raguž je izgubio u prvom nastupu, baš kao i Ivana
Galić (do 61 kg).

U katama je Dino Huić ostvario plasman u treći stupanj natjecanja, osvojivši na toj razini 6. mjesto u skupini s ocjenom 39,4. Prije toga bio je dva puta 4. s ocjenama 38,9 i 39,9.  Mark Fileš je u prvom kolu završio na diobi 6. mjesta u svojoj kvalifikacijskoj skupini (33,9), a Ivan Žeinski bio je osmi (36,8).

Hrvatska selekcija u ekipnim katama (Fileš, Huić, Žeinski) u startnoj kvalifikacijskoj skupini bila je peta (37,1).

U Portugalu je nastupilo tisuću natjecatelja iz 71 zemlje.