Zaključene su skupine Konferencijske lige, evo tko sve prolazi dalje

Konferencijska liga 14. pro 202323:22 0 komentara
LaurentSanson Panoramic via Guliver

Nogometaši Lillea, Maccabija iz Tel Aviva i Club Bruggea osigurali su prva mjesta u skupinama A, B i D Konferencijske lige koje im je osiguralo izravni plasman u osminu finala tog natjecanja, dok će Slovan iz Bratislave, Gent i Bodo/Glimt kao drugoplasirani u doigravanje koje je na rasporedu u veljači.

Lille je prvo mjesto u skupini A potvrdio 3-0 (1-0) domaćom pobjedom protiv KI Klaksvika, a zanimljivo je da su sva tri gola postigli iz kaznenih udaraca i to tri različita strijelca – Yazici (29-11m), Gomes (87-11m) i Zhegrova (90+6-11m).

Francuski je sastav natjecanje u skupini okončao sa 14 bodova, četiri više od drugog Slovana iz Bratislave koji je izgubio na svom terenu od ljubljanske Olimpije sa 1-2 (1-1). Jedini gol za Slovake postigao je Blackman (27), dok je oba gola za Olimpiju postigao Pedro Lucas (17, 58). Marko Tolić igrao je od 67. minute za Slovan.

Treća Olimpija sa šest i četvrti Klaksvik s četiri boda završili su natjecanje.

U izravnom dvoboju za prvo mjesto u skupini B Maccabi je u Bačkoj Topoli svladao Gent sa 3-1 (2-0). Strijelci za “domaće” bili su Kanichowsky (9) i Zahavi (24, 61), a za domaće De Sart (51).

Maccabi je osvojio prvo mjesto sa 15 bodova, Gent je drugi sa 13. Treća Zorja sa sedam i četvrti Breidablik bez bodova okončali su svoj europski put.

I u skupini o prvom je mjestu odlučivao izravni dvoboj u kojem je Club Brugge na svom terenu svladao Bodo/Glimt sa 3-1 (1-0). Nusa (26), Igor Thiago (58) i Mechele (89) zabijali su za Brugge, a Pellegrino (57-11m) za Bodo/Glimt.

Club Brugge je osvojio prvo mjesto sa 16 bodova, šest više odd drugog Bodo/Glimta, dok su Besiktas i Lugano sa po četiri boda završili natjecanje.

Viktoria Plzen je jedina ostala stopostotna u svih osam skupina sigurnom 3-0 (0-0) pobjedom protiv Astane. Vlkanova (58) i Mosquera (68, 82) zabili su za Viktoriju, dok je Josip Čondrić banio čitav susret za Astanu kod koje je Marin Tomasov igrao do 86. minute.

Viktoria je osvojila prvo mjesto u skupini C sa 18 bodova, Dinamo je drugi s devet, dok su Astana i Ballkani ispali sa po četiri boda.