Vrlo skromni Dinamo jedva slavio protiv Varaždina, Nevistić postao heroj Modrih

Hrvatska 18. velj 202419:09 3 komentara
xAndresxGongorax PRESSINPHOTO via Guliver

U posljednjem susretu 23. kola SuperSport HNL-a Dinamo je na stadionu Maksimir pred 7.200 gledatelja pobijedio Varaždin sa 1-0.

Nako slavlja u Sevilli protiv Real Betisa sa 1-0 u prvom susretu play-off Konferencijski lige, Dinamo je identičnim rezultatom porazio i Varaždin u prvenstvu.

Ponovo je pitanje pobjednika odlučio Bruno Petković iz kaznenog udarca, ovoga puta u 18. minuti. Varaždin je u 81. minuti imao jedanaesterca, no Ivan Nevistić je obranio udarac Marka Dabre.

“Modri” su očekivano, dominirali od starta, no u prvih 15 minuta nije bilo previše uzbuđenja. Dinamo je poveo u 17. minuti golom Brune Petrkovića iz jedanaesterca. Martin Baturina je ubacio iz kornera, Arijan Ademi je pucao glavom, no lopta je pogodila Igora Postonjskog u ruku. Za suca Antu Terzića nije bilo dovojbe, a ruku je potvrdio i VAR.

Petković je sigurno realizirao kazneni udarac za deveti gol ove sezone. Dinamo je u nastavku poluvremena kontrolirao rezultat, jedinu ozbiljniju priliku gosti su imali u 36. minuti kada je Antonio Boršić pucao sa 20 metara, Maxima Bernauera je malo skrenuo negov udarac preko gola. U nastavku akcije Varaždin je zaprijetio iz kornera, no Leon Belcar je pucao glavom pokraj gola.

Početak drugog dijela nije donio previše uzbuđenje, Dinamo je držao loptu i kontrolirao rezultat. “Modri” su mogli do drugog gola u 72. minuti, Ristovski je potegnuo izvana, ali je Zelenika dobro reagirao.

Najbolju priliku na utakmici gosti su imali u 81. minuti, međutim Marko Dabro nije realizirao kazneni udarac, točnije njegov udarac je obranio Ivan Nevistić. Jedanaesterac je skrivio Bernauer igravši rukom.

U posljednjim trenucima susreta gosti su imali još jednu sjajnu priliku, no Nevistić je “skinuo” i zicer Poldrugaču postavši junak susreta.

U prvom nedjeljnom susretu Osijek je na Opus Areni porazio Goricu sa 3-0 ostvarivši prvu pobjedu u zadnja tri kola, dok je Gorica upisala već šesti poraz u nizu.

Golove za domaćine zabili su Ramon Mierez (50), Petar Šušić (63) i Ladislav Almasi (72).

Nakon domaćeg remija protiv Hajduka (1-1) i poraza u Puli od Istre 1961 (0-1), nogometaši Osijeka ostvarili su pobjedu protiv Gorice kojoj je to bio već šesti uzastopni ligaški poraz.

Posljednju pobjedu Gorica je ostvarila koncem studenog prošle godine protiv Rudeša (3-0), a potom je nanizala remi i sedam poraza, pri čemu šest u nizu.

Osijek je poveo u 50. minuti nakon “glavometa” u kaznenom prostoru pogodivši za 1-0. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Bralić, Pušić, Nejašmić i Mierez su u kaznenom prostoru imali čak pet dodavanja glavom, a posljednji, šesti udarac glavom Mierez je pretvorio u svoj deseti gol ove sezone u HNL-u.

Korak bliže pobjedi Osijek je stigao u 63. minuti sjajnim golom Petra Pušića s ruba kaznenog prostora. Darko Nejašmić je s desne strane odigrao idealnu povratnu loptu za Pušića koji je s ruba kaznenog prostora pogodio mjesto gdje se u lijevom kutu spajaju greda i vratnica.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Ladislav Almasi pogodivši u 72. minuti i treći gol na utakmici, te svoj prvijenac u dresu Osijeka.

Osijek se ovom pobjedom učvrstio na četvrtoj poziciji sa 34 boda. Na vrhu je Rijeka sa 50 bodova, Hajduk ima 48, a Dinamo 44 uz susreta manje.