Bundesliga 7. velj 202421:18 0 komentara

U odgođenom susretu 18. kola njemačkog nogometnog prvenstva Mainz i Union Berlin kojeg vodi hrvatski stručnjak Nenad Bjelica, su odigrali 1-1.

Bio je to derbi iz donjeg doma Bundeslige nakon kojeg zadovoljniji mogu biti gosti iz Berlina koji su i treći susret odradili bez kažnjenog Bjelice na klupi.

Podsjetimo, hrvatski stručnjak je kažnjen s tri utakmice izbivanja s klupe nakon što je za vrijeme utakmice protiv Bayerna udario krilnog napadača minhenskog kluba Leroya Sanea i za to dobio crveni karton. Utakmica protiv Mainza bila je za Bjelicu posljednja, treća utakmica kazne. Za vrijeme njegova izbivanja s klupe Union je pobijedio Darmstad (1-0), izgubio od RB Leipziga (0-2), te sada remizirao s Mainzom (1-1).

Sve najvažnije dogodilo se u 13 minuta dugačkoj nadoknadi prvog dijela. Domaćin je poveo u osmoj minuti sudačke nadoknade. Nadiem Amiri je ubacio iz kornera, a Jonathan Burkardt glavom zabio za 1-0. Izjednačio je Union u čak 13. minuti nadoknade, a pogodak je zabio Robin Gosens.

U nastavku susreta Mainz je bio aktivniji, ali nije uspio zabiti i drugi gol.

Union Berlin je ovim rezultatom zadržao šest bodova više od Mainza, koji se nalazi na 17. poziciji koja vodi u niži rang natjecanja. Darmstad je posljednji sa 11 bodova, a između Union Berlina i Mainza se smjestio Koln sa 15 bodova.

Na vrhu je Bayer Leverkusen sa 52 boda, dva više od Bayerna.