Nogomet 16. stu 202323:19 0 komentara

Nogometna reprezentacija Slovačke postala je jedanaesta vrsta koja je osigurala plasman na Europsko prvenstvo 2024. godine u Njemačkoj.

Slovačkoj je u susretu 9. kola J skupine trebao bod u Bratislavi protiv Islanda kako bi se pridružila pobjedniku skupine Portugalu.

No, Slovaci su uvjerljivo slavili sa 4-2 otklonivši svaku dvojbu. Međutim, počelo je loše za domaćine. Orri Oskarsson je doveo Island u vodstvo u 17. minuti, no domaćin je do kraja poluvremena okrenuo rezultat golovima Jurja Kucke (30) i Ondreja Dude (36-11m). U drugom poluvremenu Slovaci su zabili još dva gola, a oba je postigao Lukaš Haraslin (47, 55). U završnici susreta Andri Gudjohnsen je postavio konačnih 4-2.

Slovačka je postala jedanaesta reprezentacija koja je osigurala EP nakon Engleske, Francuske, Španjolske, Belgije, Portugala, Turske, Škotske, Mađarske, Austrije i domaćina Njemačke. Do sada je dva puta sudjelovala na europskim smotrama, 2016. je ispala u osmini finala, a 2020. nije prošla skupinu.