Nogomet 4. velj 202422:01 0 komentara

U najvećem grčkom nogometnom derbiju Panathinaikos je pobijedio Olympiakos sa 2-0 približivši se vodećem PAOK-u na tri boda zaostatka.

Golove za pobjedu atenskog sastava zabili su Bernard (25) i Alexander Jeremejeff (60). Hrvatski nogometaš Tin Jedvaj je odigrao cijeli susret za pobjednički sastav.

Aktualni prvak AEK je pobijedio Asteras sa 4-2.

Tragičar utakmice bio je branič Asterasa, bivši BiH reprezentativac Ervin Zukanović koji je zabio dva autogola u prvom poluvremenu. Zukanović je u 26. minuti glavom zatresao vlastitu mrežu, na 2-0 je povećao Ezequiel Ponce, da bi Zukanović u 43. minuti još jednom svladao vlastitog vratara.

Jose Bartolo je u posljednjim trenucima prvog dijela smanjio iz jedanaesterca, no Levi Garcia je u 77. pogodio za 4-1. Konačnih 4-2 postavio je Juan Miritello u 90. minuti. Domagoj Vida nije nastupio za atenski sastav, dok je novo pojačanje pridošlo iz zagrebačkog Dinama Robert Ljubičić, dobio priliku od 79. minute.

PAOK je osvojio tri boda porazivši kao gost Atromitos sa 2-0. Grčki lider je susret riješio u posljednji minutama golovima Stefana Schwaba u 89. minuti i Ioannisa Konstanteliasa u trećoj minuti nadoknade. Dominik Kotarski je branio za PAOK.

Kifisija je na gostovanju sa 2-1 pobijedila OFI, a za pobjednički sastav su nastupila dva hrvatska igrača Luka Capan do 90. minute, dok je Dario Čanađija ušao u igru u sudačkoj nadoknadi.

PAOK vodi na ljestvici sa 50 bodova, AEK ima 48, Panathinaikos 47, a Olympiakos 41 bod.