(VIDEO) Gruzija nadomak povijesnog plasmana na Euro, VAR napravio pomutnju

Nogomet 21. ožu 202419:56 0 komentara

Utakmica Gruzije i Luksemburga u dodatnim kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2024. izazvala je dosta polemika zbog jedne situacije u drugom poluvremenu.

Gruzija je na poluvremenu vodila 1:0 golom Zivzivadzea, a onda je u 53. minuti Rodrigues pogodio za izjednačenje. Međutim, gol je poništen na intervenciju VAR sobe.

Umjesto izjednačenja, na suprotnoj je strani dosuđen izravan crveni karton Luksemburgu zbog prekršaja obrambenog igrača Chanota. Zanimljivo, u toj situaciji uživo sudac Jose Maria Sanchez Martinez nije dosudio ništa, ali je pogledom na VAR ekran ipak promijenio odluku.

Svega nekoliko minuta kasnije Gruzija je zabila za 2:0 (opet Zivzivadze) i tim je rezultatom utakmica i završila. U finalu doigravanja “Puta C” Gruzija će 26. ožujka biti domaćin u Tbilisiju protiv boljeg iz dvoboja Grčka – Kazahstan. Gruzija se nikada u povijesti nije plasirala na Europsko prvenstvo.