Bundesliga 9. pro 202318:59 0 komentara

Nije mu dugo trebalo da opravda povjerenje hrvatskog stratega...

Hrvatski stručnjak Nenad Bjelica na svom je trenerskom debiju u Bundesligi prekinuo negativan niz Union Berlina domaćom pobjedom 3-1 protiv Borussije Moenchengladbach. To je treća ovosezonska pobjeda Uniona, a prva još od 26. kolovoza. Kevin Volland je u 24. minuti realizirao kazneni udarac za 1-0. Na 2-0 je prednost Uniona povećao Benedict Hollerbach u 50. minuti, a za 3-0 je strijelac bio Mikkel Kaufmann u 75. minuti. Utješni pogodak za goste postigao je Alassane Plea u 77. minuti.

Posebno je bio zanimljiv splet okolnosti kod trećeg zgoditka na utakmice. Naime, Bjelica je uveo mladog danskog napadača Mikkela Kaufmanna u 74. minuti, a ovaj je već minutu kasnije postigao pogodak koji je zapečatio pitanje pobjednika.

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović odigrao je cijelu utakmicu za Union koji je sa 10 bodova skočio s dna ljestvice na 15. mjesto.