Bundesliga 24. velj 202420:33 0 komentara

Bayern se u senzacionalnoj maniri uspio održati u borbi za naslov prvaka Njemačke!

Nogometaši Bayerna upisali su važnu pobjedu 2:1 u derbiju 23. kola Bundeslige protiv RB Leipziga.

Bavarci su ulaskom u ovaj susret imali čak 11 bodova zaostatku za vodećim Bayer Leverkusenom koji je još u petak upisao pobjedu u ovom kolu. Stoga je Bayernu pobjeda bila izuzetno potrebna, a do nje su u konačnici i uspjeli stići.

Nakon što je siromašno prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, u drugom smo gledali fantastičan obračun dvije sjajne momčadi.

Bayern je došao u vodstvo preko Harryja Kanea u 56. minuti. Englez je fantastično pogodio nakon asistencije Jamala Musiale.

Međutim, nakon primljenog pogotka, Leipzig ‘ubacuje u brzinu više’ te nakon nekoliko propuštenih prilika, odnosno sjajnih obrana Manuela Neuera, ipak dolazi do izjednačenja preko Benjamina Šeška kojem je asistirao Dani Olmo.

Kada se već činilo da će utakmica završiti podjelom bodova, ponovno se ukazao fenomenalni Harry Kane koji u sudačkoj nadoknadi Bayernu donosi strahovito važna tri boda koja ih održavaju u utrci za naslov!