FIFA World Cup 1. velj 202219:14 > 19:17 0 komentara

U trećem stupnju azijskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Oman Branka Ivankovića remizirao je s Australijom 2:2.

Prvi gol na utakmici za Australiju zabio je iz penala Maclaren u 15. minuti. U 54. izjednačio je Fawaz na 1:1. Šok za izbornika Branka Ivankovića i njegov Oman došao je u 79. minuti kada je precizan za 2:1 Australije bio Mooy. Na konačnih 2:2 rezultat je postavio ponovno Fawaz u 89. minuti.

Ranije je u toj skupini B odigrana i utakmica Japana i Saudijske Arabije. Japan je pobijedio 2:0 golovima Minamina (32′) i Ita (50′).

U skupini A Južna Koreja pobijedila je Siriju 2:0 golovima Kim Jin-Sua (53′) i Kwon Chang Hoona (71′). Južna Koreja izborila je plasman na Svjetsko prvenstvo i to po 11. put.

Iran izbornika Dragana Skočića bio je bolji od Ujedinjenih Arapskih Emirata 1:0. Jedini gol zabio je Taremi u 44. minuti.