Vida i Kotarski igrali u uvjerljivim pobjedama AEK-a i PAOK-a

Nogomet 21. sij 202418:41 0 komentara
xStefanosxKyriazis IPAxSportx via Guliver

Uvjerljive su pobjede u 19. kolu grčke Superlige upisali nogometaši PAOK-a i AEK-a, dvije momčadi koje se nalaze na vrhu ljestvice.

PAOK je u gostima pobijedio Volos 5-1, a gostujuću je mrežu uspješno čuvao hrvatski vratar Dominik Kotarski. Dva pogotka za PAOK je postigao Bugarin Despodov, dok su se po jednom u strijelce upisali Murg, Taison i Tzimas.

Kao i Kotarski tako je cijelu utakmicu za AEK odigrao hrvatski reprezentativac Domagoj Vida. Njegova je momčad također bila uspješna u gostima, pobijedila je 5-0 Atromitos.

Dvoboj je riješen već nakon prvog poluvremena kada je AEK imao tri gola prednosti. U prvih petnaest minuta dva je postigao Argentinac Ezequiel Ponce te potom još jedan Peruanac Callens. U nastavku je još jedan, svoj treći, pogodak dao Ponce, a sve je zaključeno golom Danca Jonssona za konačnih 5-0.

Vodeći PAOK ima 44 boda, dok AEK ima dva manje. Na trećem mjestu je Panathinaikos s 41 bodom, ali i utakmicom manje. Četvrti Olympiakos uz utakmicu manje ima 35 bodova.