Nula od nogometa u derbiju: Fener i Galata ostali dužni

Nogomet 24. pro 202319:17 0 komentara
REUTERS/Umit Bektas via Guliver Image

Dugo iščekivani turski derbi između Fenerbahčea i Galatasarayja razočarao je navijače ove dvije ekipe, ali i ljubitelje nogometa širom svijeta, mreže u duelu na Sukru Saracoglu ostale su netaknute – 0:0.

Fenerbahče i Galatasaray su ostali na vrhu tablice turskog prvenstva poslije mršavog remija u istanbulskom okšraju.

Tek jedan šut u okvir gola, nekoliko solidnih prilika i mnogo duela i tenzija, čak više na terenu nego na tribinama obilježilo je ovaj okršaj.

Najbolje prilike viđene su u drugom poluvremenu, u dva navrata Fenerbahče je mogao do vodstva. Najpre, u 61. minuti kad je Szymanski šutirao zamalo pored gola Muslere. Devet minuta kasnije pokušao je i King, sa 15 metara šutirao je vrlo lukavo, ali je Muslera pogledom ispratio loptu koja je otišla iznad njegovog gola.

Mogao je te promašaje Galatasaray kazniti u 77. minuti, loše je tada let lopte procijenio Livaković, na drugoj stativi šutirao je Bardakci, ali je hrvatski golman stigao popraviti svoju grešku.

Fenerbahčeu nije pomogao ni Edin Džeko, koji je bio upitan za ovu utakmicu, ali je na kraju odigrao čitav susret. Za razliku od kapetana srpske reprezentacije Dušana Tadića, koji je bio lošiji nego inače, zamijenjen je u 69. minuti.