Najbolji Hrvat ovog vikenda? Tata Dominik Livaković!

Nizozemska 8. sij 202410:34 0 komentara
Ahmad Mora/DeFodi Images via Guliver

Nakon proteklog vikenda, Sport Klub vam u suradnji sa Sofascoreom donosi najbolje ocijenjene Hrvate u inozemstvu.

Najbolju ocjenu ovog vikenda dobio je hrvatski reprezentativni golman u dresu Fenerbahčea, Dominik Livaković (8.3). Livaković se u susretu 19. kola turske lige istaknuo s dvije vrhunske obrane sredinom prvog poluvremena u dvoboju Istanbulspora i Fenerbahčea. Fenerbahče je na kraju slavio s čak 5:1. Dodatno je to lijepa vijest na činjenicu i da je ovih dana postao i otac svog prvog djeteta sa suprugom Helenom.

VEZANA VIJEST

Odmah iza Livakovića s ocjenom 8.2 Mateo Kovačić drugi je najbolji Hrvat ovog vikenda. On je upisao predivnu asistenciju u pobjedi Manchester Cityja protiv Huddersfielda 5:0 u okviru FA Kupa. Kovačićev suigrač, Joško Gvardiol, dobio je ocjenu 7.4 za svoj nastup i time je peti najbolje ocijenjen igrač ovog vikenda.

Borna Sosa za svoj je nastup u prijateljskoj utakmici Ajaxa protiv Hannovera dobio ocjenu 7.9. Ajax je slavio 2:1, a Sosa je asistirao za drugi gol Ajaxa kojeg je zabio Berwijn. Za Ajax još je zabio Brobbey, a aa Hannover jedini gol zabio je Damar.

Četvrti najbolje ocijenjen Hrvat je Lorenco Šimić. On je u 15. kolu izraelske lige odigrao svih 90 minuta u pobjedi svoje Maccabi Haife protiv Hapoela iz Jeruzalema 2:1 i za svoj nastup zaslužio ocjenu 7.3.

Top 10 zatvaraju Domagoj Vida (7.3), Nikola Vlašić (7.3), Petar Musa (7.3), Duje Ćaleta-Car (7.2) i Filip Benković (7.2.)