Šutalo i Sosa nastupili u novom porazu Ajaxa, Slavia šokirala Mourinhovu Romu

Europa League 9. stu 202321:08 0 komentara
Guliver Image

Naši igrači bili su aktivni i u 4. kolu Europa lige. Šutalo je odigrao cijelu utakmicu u porazu Kopljanika, Sosa je ušao u nastavku, dok je Ljubičić u 3-0 pobjedi LASK-a odradio posljednjih 15 minuta.

Četvrto kolo Europske lige započelo je s iznenađujućim rezultatima. Iako se poraz Ajaxa više ne može smatrati kao vijest, ovog puta je Brighton bio taj koji je slavio na Amsterdam Areni. Galebovi su slavili rezultatom 2-0, a prvo ime utakmice bio je strijelac i asistent Ansu Fati koji je ovog ljeta stigao u klub na posudbu do kraja sezone iz Barcelone.

Za Kopljanike je cijelu utakmicu odigrao Josip ŠutalomBorna Sosa je u igru ušao u 57. minuti, dok je Jakov Medić ostao na klupi.

No, pobjeda Brightona nije najveće ‘iznenađenje’ od utakmica igranih u ranijem terminu. Toulouse je na domaćem terenu odigrao 3-2 s Liverpoolom, s tim da su do 89. imali 3-1 prednost. Onda je za Liverpool prvo na 3-2 manjio Jota.

U drugoj utakmici u skupini E je LASK s 3-0 bio bolji od Royale Union SG-a, a Marin Ljubičić je na terenu bio od 75.minute.

U skupini G je također bilo prilično zanimljivo. Servette su s 2-1 bili bolji od Šerifa, s tim da su do pobjede došli pogocima u 84. i 90. minuti kad su precizni bili Roulier, odnosno Bedia s bijele točke. Gosti su vodili od 12. minute kad je autogol postigao Severin.

U drugoj utakmici je Slavia Prag napravila pravu malu senzaciju te su s 2-0 bili bolji od Rome. Gostima su veliko slavlje i preuzimanje prvog mjesta osigurali Jurecka (50.) te Masopust (74.).

U skupini F vidjeli smo jednu domaću i jednu gostujuću pobjedu. Maccabi Haifa je vodila, ali na kraju upisala poraz od Villarreala (1-2), a cijelu utakmicu za izraelsku momčad odradio je Lorenco Šimić.

Rennes je pak s 3-1 bio bolji na domaćem terenu od PAO-a, iako su od 33. minute igrali s igračem manje. Za goste je cijelu utakmicu odigrao Tin Jedvaj.