Sudačka komisija: Nije bio penal za Hajduk protiv Istre!

Hrvatska 29. stu 202312:54 0 komentara
HNK Hajduk Split

HNS je objavio analizu Sudačke komisije za 16. kolo HNL-a. Bila je tek jedna sporna situacija.

“Slijedom odluke Komisije nogometnih sudaca Hrvatskog nogometnog saveza o redovitim objavama tumačenja i interpretacije pojedinih situacija s utakmica SuperSport Hrvatske nogometne lige, objavljujemo sudačku analizu 16. kola SuperSport HNL-a.

Sudačka analiza 16. kola SuperSport HNL-a

ISTRA 1961 – HAJDUK

Sudac: Ante Čulina. Pomoćni suci: Ivan Mihalj i Dejan Vuković. VAR sudac: Ante Čuljak.

87. minuta: Dosuđeni kazneni udarac neispravna je odluka suca utakmice. U smjernicama PNI-e kontakt lopte i ruke braniča Istre 1961 ne razmatra se prekršajem PNI-e. Uz jasna razmatranja da se ruka braniča nalazi u potpuno prirodnom položaju te da lopta odbijena od suigrača neočekivano pogađa braniča u ruku, KNS HNS-a očekuje obaveznu VAR intervenciju koja omogućava sucu promjenu inicijalno donesene neispravne odluke.”

Penal je uspješno na kraju realizirao Marko Livaja za pobjedu u Puli 2:0 u 90. minuti.