Strupar za SK: Izgledali smo puno bolje nego na Euru, kvalitetniji smo od Poljske

Liga nacija 6. ruj 202415:39 1 komentar
AP Photo/Armando Franca by GULIVER

Hrvatska je porazom otvorila Ligu nacija, ali ono što je svakako dobro je da nije doživjela rezultatsku katastrofu. Nakon Portugalaca slijede Poljaci te se nudi prilika za popravljanje dojma. Za nadati se da će uspjeti doći do pobjede i prvih bodova.

Vrijedi izdvojiti kako je Cristiano Ronaldo protiv Hrvatske postigao jubilarni, 900. pogodak u svojoj igračkoj karijeri.

Branko Strupar je u razgovoru za Sport Klub prokomentirao sraz sa Portugalom. Uz to, osvrnuo se na pobjedu Poljske nad Škotskom i na dvojac Ronaldo-Modrić.

Kako ste vidjeli nastup Hrvatske na startu Lige nacija?

“Ovo je bila prva utakmica poslije lošeg izdanja na Euru. Dosta toga se promijenilo zbog odlazaka i ozljeda. Iskreno, puno bolje smo izgledali u drugom poluvremenu nego u prvom. Pogotovo u prvih 15 minuta gdje smo se pokušali prilagoditi sa trojicom u zadnjoj liniji i čak imali šanse, ali oni su prvi poveli. Kada smo se uspjeli konsolidirati, dobili smo drugi gol. Srećom, brzo smo se vratili na 2:1. Međutim, ostaje žal što se nismo skroz vratili u utakmicu iako je postojala mogućnost s obzirom da smo drugo poluvrijeme odradili jako pozitivno. Portugal je bio bolji za jedan gol te zasluženo pobijedio.”

Igra, koju smo prezentirali daje optimizam za nastavak ovog natjecanja i da bi grupnu fazu mogli zaključiti među prve dvije pozicije u poretku.

“Da, a već za vikend dolazi Poljska u Osijek. Ne želim nikoga omalovažavati, ali mislim da smo mi kvalitetniji od Poljske. Oni su isto u nekoj smjeni kao mi, ali Lewandowski je alfa i omega reprezentacije. Osim njega, tu je još igrača koji se nalaze u dobrim klubovima. Poljaci su dobili Škote u gostima, iako je poznato da u Škotskoj nije lako igrati i dobiti utakmicu. U Osijeku bit će lijepa atmosfera, a mi smo veliki favoriti i možemo pobijediti čime bi se iskupili za ovaj poraz.”

Dotaknuli ste se Poljske i njihove pobjede nad Škotskom. Kako ste vidjeli utakmicu našeg sljedećeg suparnika?

“Mislim da su Poljaci brzo poveli 2:0 i to je malo šokiralo Škote. Škoti su se uspjeli vratiti i ja sam mislio da je završilo 2:2. Poslije sam vidio da je bilo 3:2. Na kraju Poljaci su uspjeli osvojiti sva tri boda. Respekt njima, ali mislim da smo mi kvalitetniji. Kod nas istaknuo bih Matanovića i svaka mu čast za debi. Protiv Portugala pokazao je da se na njega može ozbiljno računati.”

Kako vam se činio poznati dvojac Ronaldo-Modrić kod obje reprezentacije?

“Njih dvojica su kraljevi i legende. Ronaldo je obilježio zadnjih 15 godina. Čak više od toga i bilo mi je nevjerojatno kako je proslavio svoj jubilarni, 900. pogodak. Kao da je zabio u finalu Svjetskog prvenstva. Nevjerojatno je koliko njemu znači svaki gol. Modrić je nevjerojatan i neka mu Bog podari zdravlje. Kada ih zajedno vidiš na terenu, dobiješ neku nostalgiju u smislu koliko dugo traje. Za obojicu mogu reći svaka čast. Ronaldu sam jedino zamjerio kada Modriću nije čestitao na osvajanju Zlatne lopte. To mi nikada nije bilo jasno s obzirom da su bili suigrači u Realu. To je onaj ego u stilu ako nisam ja, ne priznajem nikoga.”