Vatreni na Tunis idu s najjačim snagama, a poznat je i protivnik u slučaju pobjede

Nogomet 22. ožu 202422:59 > 23. ožu 2024 11:15 0 komentara
Tom Dubravec / CROPIX via Guliver Images

Hrvatska nogometna reprezentacija u subotu u 21 sat otvara nastup na turniru u Kairu.

Izbornik Zlatko Dalić trebao bi na teren poslati najjači dostupan sastav. A to je: Livaković, Stanišić, Erlić, Gvardiol, Sosa, Modrić, Brozović, Kovačić, Majer, Kramarić, Ivanušec, u formaciji 4-3-3.

Stanišić bi trebao dobiti prednost ispred Juranovića zbog bolje forme, a jedina je još potencijalna dilema Ivanušec ili Petković. Kako god, sastav će biti jak, moćan.

Vatreni nisu kompletni budući da u Kairo nisu otputovali Ivan Perišić, koji se oporavlja od teške ozljede, te Ante Budimir, koji je pod temperaturom, a nema ni stopera Josipa Šutala koji bi vjerojatno bio starter.

Kako je izbornik i najavio, priliku će kroz dvije utakmice u Kairu dobiti svi igrači koje je pozvao. I zaista, nema smisla nikoga posebno preopteretiti minutažom u osjetljivoj fazi sezone, kada je umor ionako već nagomilan. No, protiv Tunisa kreću oni najbolji, ide se maksimalno ozbiljno.

Utakmica počinje u subotu od 21 sat po hrvatskom vremenu uz prijenos na Novoj TV.

Ako Hrvatska pobijedi, u finalu će u utorak igrati protiv domaćina Egipta koji je pobijedio Novi Zeland 1:0 golom Mostafe Mohameda iz kaznenog udarca u 29. minuti.