Stipiću lagana pobjeda, Željezničar se spasio pred kraj

Konferencijska liga 13. srp 202322:35 0 komentara
Robin Rudel via Guliver

Hrvatski trener Tomislav Stipić pobjedom je otvorio put svoje Rige u prvom pretkolu Konferencijske lige, a predstavnici iz Bosne i Hercegovine remizirali su sa svojim suparnicima...

Stipićeva Riga na svom je travnjaku svladala islandski Vikingur 2:0. Strijelci su bili Aurelio (31. minuta) i Regza (52.). Hrvatski stoper Petar Bosančić odigrao je cijeli susret za Rigu, dok je bivši igrač Gorice Hrvoje Babec izašao u sudačkoj nadoknadi.

Sarajevo je na gostovanju u gruzijskom Kutaisiju kod Torpeda remiziralo 2:2 nakon što su domaćini vodili 1:0 i 2:1. Strijelci za Sarajevo bili su Renan Oliveira (47.) i Varešanović (52.).

Istim rezultatom završio je i dvoboj Željezničara i Dinama iz Minska. Bjelorusi su početkom drugog poluvremena vodili 2:0, da bi Dženan Haračić dvama vrlo kasnim golovima vratio nadu Želji. Zabio je u 85. minuti i prvoj minuti sudačke nadoknade.

Uzvratni susreti igraju se u četvrtak 20. srpnja.