Španjolska je deklasirala Hrvatsku, ali ovakvo nešto im se nije dogodilo u zadnjih 16 godina

Euro2024 15. lip 202422:10 0 komentara
AP Photo/Manu Fernandez via Guliver

Iako je Hrvatska teško poražena, barem je u jednom segmentu bila bolja...

Hrvatska nogometna reprezentacija otvorila je Europsko prvenstvo porazom, u Berlinu je Španjolska, u dvoboju prvog kola skupine B, slavila s uvjerljivih 3-0 (3-0).

U sjajnoj atmosferi berlinskog olimpijskog stadiona, pred ukupno 69.000 gledatelja, od čega je više od 45.000 bilo hrvatskih navijača, Španjolska je kompletan posao obavila u prvom poluvremenu. Postigli su Španjolci tri gola u prvih 45 minuta, a strijelci su bili Alvaro Morata u 29., Fabian Ruiz u 32., te u nadoknadi Dani Carvajal.

Međutim, Hrvatska je prevladala u posjedu lopte (53-47), a Vatreni su tako prekinuli nevjerojatan niz Furije.

Naime, ovo je prvi put nakon 16 godina da je neka momčad imala više loptu u svojim nogama od Španjolaca. Posljednja momčad koja je protiv Španjolske imala prednost u posjedu bila je Njemačka u finalu Europskog prvenstva 2008. (54-46).

Zanimljivo, Španjolska je slavila i u toj utakmici s 0:1, a jedini strijelac bio je Fernando Torres u 33. minuti.