Festival Rodryga i Viniciusa u gaženju Valencije, Modrić igrao pola sata

La Liga 11. stu 202323:12 0 komentara
Manu Reino/DeFodi Images via Guliver Images

U posljednjem subotnjem dvoboju 13. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je svladao Valenciju s 5-1 na svom Santiago Bernabeuu.

Dani Carvajal je već u 3. minuti postigao vodeći pogodak za Real. Potom je Valencia imala nekoliko izglednih prilika za izjednačenje, ali ih gosti nisu iskoristili. Kazna ih je stigla u 42. minuti, kad je Vinicius Junior postigao prvi od svoja dva pogotka.

Valencia se potpuno raspala u dvije minute drugog poluvremena. Prvo je Vinicis Junior u 49. minuti preciznim udarcem s 18 metara pogodio donji desni kut za 3-0, da bi u 50. minuti Rodrygo iskoristio nespretnost i veliku pogrešku gostujućeg vratara Giorgija Mamadaršvilija, koji mu je “asistirao” za pogodak. Rodrygo je po drugi put zatresao mrežu u 84. minuti i time “zacementirao” poziciju igrača utakmice, s obzirom na dvije asistencije za Viniciusove golove.

Valencia je uspjela doći do utješnog pogotka u 88. minuti, a strijelac je bio Hugo Duro.

Luka Modrić je u 60. minuti zamijenio Federica Valverdea.