Sjajna Barcelona ‘sedmicom’ potopila Valladolid, Olmo ponovno strijelac

Nogomet 31. kol 202419:11 1 komentar
AP Photo/Manu Fernandez via Guliver

Barcelona je na domaćem terenu ostvarila uvjerljivu pobjedu protiv Valladolida s rezultatom 7:0 u četvrtom kolu La Lige. U središtu pažnje bio je brazilski krilni napadač Raphinha, koji je postigao hat-trick golovima u 20., 64. i 72. minuti. Robert Lewandowski je dodao gol u 24. minuti, Jules Kounde se upisao u strijelce u nadoknadi prvog poluvremena, dok su Dani Olmo i Ferran Torres zatvorili listu strijelaca u 83. i 85. minuti. Raphinha je, osim postizanja tri gola, asistirao Olmu i Torresu.

Ova pobjeda nastavila je Barcelonin niz sjajnih rezultata pod vodstvom novog trenera Hansija Flicka. Prije ovog susreta, Barcelona je slavila protiv Valencije (2:1), Athletic Bilbaa (2:1) i Rayo Vallecana (2:1), čime je ostvarila maksimalnih 12 bodova.

Dani Olmo, koji je ovog ljeta stigao iz RB Leipziga, odigrao je svoj drugi susret za Barcelonu. Klub je imao poteškoća s njegovom registracijom zbog financijskih problema, ali kada je napokon dobio pravo nastupa, zabio je gol za pobjedu protiv Rayo Vallecana u svom debiju.