‘Monza će osvojiti Serie A i Ligu prvaka’

Nogomet 30. svi 202212:47 > 12:47 0 komentara
xAlessioxMorgesex via Guliver

Vlasnik Monze Silvio Berlusconi izjavio je da nakon povijesnog plasmana u Serie A sada želi osvojiti naslov prvaka Italije i Ligu prvaka, objavili su talijanski mediji.

U finalu doigravanja za plasman u Serie A Monza je nakon produžetaka pobijedila Pisu sa 4:3 nakon što je u prvom susretu slavila s 2:1.

Mislili smo da ćemo uspjeti i prošle godine, ali nismo imali sreće. Borili smo se cijele sezone, nije bilo lako, ali uspjeli smo, sada smo u Serie A,” izjavio je Berlusconi.

Monza je je osnovana 1912. godine, a bankrotirala je 2016. pa je morala ponovno krenuti iz amaterske lige. Dvije godine kasnije Monzu je kupio bivši vlasnik AC Milana Silvio Berlusconi i sada je prvi put u svojoj povijesti izborila plasman u elitni razred talijanskog nogometa.

Sada kada smo u Serie A moramo osvojiti naslov, plasirati se u Ligu prvaka i nju osvojiti. Ja sam se naviknuo na pobjede, pa ćemo vidjeti,” kazao je Berlusconi i dodao: “Ovo je bila izvanredna godina, s dobrim rezultatima za moje srce. Milan je postao prvak Italije, a Monza se plasirala u Serie A.” (H)