Palestina prvi put u povijesti prošla u osminu finala Azijskog kupa

AP Photo/Hussein Sayed via Guliver

Nakon Irana koji je plasman u osminu finala Azijskog prvenstva koje se održava u Kataru, izborio već nakon prva dva kola, dalje iz skupine C idu i Ujedinjeni Arapski Emirati, te Palestina.

U susretu posljednjeg kola Iran je pobijedio UAE sa 2:1, dok je u drugom susretu Palestina porazila Hong Kong sa 3:0.

Iran je završio natjecanje u skupini s devet bodova, dok su Ujedinjeni Arapski Emirati i Palestina osvojili po četiri boda, no UAE je za jedan gol imao bolju razliku pogodaka. Hong Kong je posljednji s tri poraza.

Oba gola za Iran zabio je Mehdi Taremi (26, 65), dok je za Emirate zabio Yahya Al Ghassani u trećoj minuti nadoknade. Al Ghassani se tako barem malo iskupio za pogrešku kada u 64. minuti nije realizirao jedanaesterac.

Za Iran je do 45. minute igrao branič zagrebačkog Dinama Sadegh Moharrami, međutim teren je napustio na nosilima nakon što je ozlijedio, čini se koljeno.

VEZANA VIJEST

U drugom susretu Palestina je pobijedila Hong Kong sa 3:0 golovima Odaya Dabbagha (12, 60) i Zaida Qunbara (48). Za Hong Kong je u devetoj minuti nadoknade Everton Camargo promašio jedanaesterac.

Iran i UAE su osvojili prva dva mjesta u skupini izborivši plasman u osminu finale, a dalje ide i Palestina koja je osigurala nastavak natjecanja kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe. Palestina je prvi put u povijesti osigurala nastavak natjecanja.