Rennes umalo prokockao 3:0 protiv Lyona, Lovrenu svih 90 minuta

Francuska 26. sij 202423:11 0 komentara
Frederic Chambert Panoramic via Guliver Image

Rennes je slavio s 3-2 na gostovanju u Lyonu u prvoj utakmici 19. kola francuskog nogometnog prvenstva koje je u petak nastavljeno nakon zimske stanke.

Gosti su već u prvom poluvremenu šokirali domaću obranu i navijače. Martin Terrier je postigao svoj prvi pogodak za 1-0 u 22. minuti, a zatresao je mrežu i za 3-0 u 41. minuti. Desire Doue je u 36. minuti bio strijelac drugog gola za Rennes.

Olympique Lyon je u drugom poluvremenu smanjio zaostatak golovima Henriquea (57) i Alexandrea Lacazettea (78), ali nije uspio doći do izjednačenja i spasiti barem bod.

Dejan Lovren je odigrao cijelu utakmicu za domaću momčad koja je peti put u ovoj sezoni poražena na svom stadionu.

Rennes je s 25 bodova privremeno došao na devetu poziciju, a Lyon je sa 16 bodova ostao na 16. mjestu. Vodeći Paris Saint-Germain ima 43 boda, osam više od drugoplasirane Nice.