Qarabag neučinkovit kao i protiv Dinama, Spursi ih srušili s igračem manje

Europa 26. ruj 202423:31 0 komentara
Pedro Porru SPP via Guliver

Prvo kolo Europske lige okončano je uvjerljivom domaćom pobjedom Tottenhama koji je s 3:0 u Londonu nadigrao azerbajdžanski Qarabag.

Utakmica je počela 35 minuta kasnije zbog kašnjenja gostujuće momčadi na stadion, a počela je šokantno za Tottenham. Već u sedmoj minuti domaći sastav je ostao s igračem manje jer je tada isključen rumunjski igrač Dragusin.

Taj trenutak nije uzdrmao Tottenham koji je poveo u 12. minuti golom Johnsona, a u nastavku susreta postigao je engleski sastav još dva pogotka. Strijelci su bili Sarr u 52. i Solanke u 68. minuti. Qarabag, momčad koju je zagrebački Dinamo izbacio ovog ljeta na putu prema Ligi prvaka, mogao je zakomplicirati susret u 58. minuti, kod 0:2. Ali, tada Bajramov nije realizirao jedanaesterac i mala šansa koja se gostima otvorila brzo je nestala.

Kao i protiv Dinama tako je Qarabag i u Londonu stvorio veliki broj prilika, ali je kao i na maksimirskom stadionu bio potpuno neučinkovit.