PSV ne staje: Petardom u derbiju došli nadomak osiguravanju naslova

Nizozemska 6. tra 202422:50 0 komentara
Sinde Loon by Guliver

Dominacija nogometaša PSV-a u nizozemskoj Eredivisie se nastavila i u 29. kolu, klub iz Eindhovena je slavio na domaćem terenu protiv AZ Alkmaara s 5-1.

Vodeći PSV je poveo u devetoj minuti golom Bakayoka, dok su potom uslijedila dva gola Luuka de Jonga, u 23. i 53. minuti za 3-0. Gosti iz Alkmaara su kratko došli do zraka kada je u 58. minuti na 1-3 smanjio Pavlidis, da bi domaćin u završnici postigao nova dva pogotka. Veerman u 80., a potom i Uneken u 91. minuti su postavili konačnih 5-1.

Tijekom 29 ligaških utakmica ove sezone PSV je ostvario 25 pobjeda, tri remija i samo jedan poraz. Ima utakmicu više, ali i čak 12 bodova više od drugoplasiranog Feyenoorda, aktualnog prvaka. AZ Alkmaar je četvrti na ljestvici te ima čak 26 bodova manje od PSV-a.