Spektakularan preokret Topnika, Perišiću poraz, Kovi pobjeda

Nogomet 4. ožu 202318:27 > 18:30 0 komentara
Ashley Western via Guliver Images

Topnici su bili apsolutni favoriti, na kraju su nakon dva gola zaostatka ostvarili veliku pobjedu protiv Bournemoutha 3:2.

Arsenal se bori za naslov u Premier ligi i u takvoj situaciji pobjeda kod kuće protiv Bournemoutha, momčadi koja se bori za opstanak, se podrazumijeva. No, to je čar Premier lige, nema unaprijed upisanih bodova.

A to su Topnici osjetili na svojoj koži. City je prethodno u derbiju slavio protiv Newcastlea i napravio pritisak na lidera koji nije izdržao. Već na početku utakmice bilo je jasno da će Arsenalovi navijači u ovoj utakmici doživjeti svašta.

Billing ih je šokirao golom u prvoj minuti. Do kraja prvog poluvremena Bournemouth je samo još jednom pucao prema golu Ramsdalea, Arsenal je to učinio u 14 navrata, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Vodstvo je Bournemouthu donijelo lagodniju situaciju, pa su gosti udvostručili prednost nakon prekida u 57. minuti, kada je pogodio Senesi. Samo pet minuta kasnije na Emiratesu je proključalo, kada je Partey vratio Arsenal u životu.

Dalo je to krila domaćinima koji su izjednačili u 69. minuti. Arteta je u poluvremenu napravio samo jednu izmjenu, na teren je poslao Whitea, a kasnije je u igru ​​poslao i Nelsona. I upravo su njih dvojica napravili izjednačenje, Nelson je asistirao Whiteu koji je pucao, a gol-tehnologija je potvrdila da je lopta prešla crtu.

Potom su opsjedali domaći gol Bournemoutha, a pobjedu su ostvarili u osmoj minuti sudačke nadoknade. A kod eurogola Nelsona, dijete Arsenala, primio je loptu na 16 metara i potom opalio i donio veliku pobjedu Topnicima.

Chelsea se muči, Plavci imaju prilično turobnu sezonu u Premier ligi, dosta su daleko od mjesta koje vodi u kvalifikacije za Konferencijsku ligu.

Ipak, Chelsea je uspio slaviti 1:0 protiv Leedsa, nakon prilično lošeg prvog poluvremena. U nastavku su pak mnogo bolju partiju odigrali domaćini, koji su žestoko napadali, a do gola su stigli u 53. minuti, kada je na Chilwellovo dodavanje zabio Fofana. Mateo Kovačić odigrao je cijeli susret za Chelsea.

Brighton je ravnopravan kandidat za plasman u Europu, a to su pokazali protiv West Hama na svom terenu. Slavili su s uvjerljivih 4:0. Seriju je otvorio McAllister iz jedanaesterca, Veltman je udvostručio prednost, zatim je Mitoma pogodio, a posljednji gol Welbeck.

Aston Villa je ostvarila vrlo važnu pobjedu 1:0 protiv Crystal Palacea. Domaći su u prvom poluvremenu imali sreće, prvo je pogodak Zahe poništen zbog zaleđa, a potom je u 27. minuti Andersen zatresao vlastitu mrežu.

U nastavku je posao Villi olakšao Doucoure, koji je u razmaku od pet minuta zaradio dva žuta kartona, pa su gosti ostali s desetoricom na terenu, što je momčad Unayja Emeryja znala iskoristiti i utakmicu mirno privesti kraju.

Činilo se da će mreže ostati netaknute samo u dvoboju Wolverhamptona i Tottenhama. Gosti su bili apsolutno dominantni, čak 17 puta su zapucali prema suparničkim vratima, od čega je šest udaraca išlo u okvir gola kojeg je čuvao Jose Sa, no Portugalci su ostali nesavladani.

Wolverhampton realizirao je jedanaesterac u 83. minuti. Adama Traore je snažno pucao s 12 metara, lopta se od grede odbila u gol nemoćnog Forstera. Ivan Perišić odigrao je cijeli susret za Spurse.