Haaland doveo City na korak do naslova, Gvardiol i Kovačić među najboljim pojedincima

Nogomet 14. svi 202423:06 0 komentara
AP Photo/Kin Cheung via Guliver

Nogometaši Manchester Cityja nadomak su obrane naslova prvaka Engleske nakon što su u zaostaloj utakmici svladali u Londonu Tottenham s 2-0 i preuzeli vodstvo od Arsenala.

Cityju za naslov treba samo domaća pobjeda nad West Hamom u zadnjem kolu.

Oba pogotka za City postigao je Norvežanin Erling Haaland. Prvo je u 51. minuti Haaland iskoristio dodavanje Kevina de Bruynea, a u 91. je zabio iz penala nakon prekršaja Pedra Porra nad Dokuom.

Joško Gvardiol i Mateo Kovačić odigrali su svih 90 minuta za Cita te bili među najboljim pojedincima na susretu.

City ima 88 bodova, dva više od Arsenala, dok je Tottenham peti sa 63 boda. Ukoliko Građani osvije naslov ući će u povijest jer nijedan engleski klub nije četiri godine zaredom osvojio Premiership.