Arsenal našao "žrtvu", pet komada zabili petoligašu

Premier League 11. ožu 201710:18 > 10:32
Matt Lewis - The FA/The FA via Getty Images

Nogometaši Arsenala prošli su u polufinale FA kupa pobijedivši Lincoln City s rezultatom 5:0.

Više od sto godina trebalo je klubu iz poluprofesionalne lige da se plasira u četvrtfinale FA cupa, a to je uspjelo Lincoln Cityju. Ipak, protiv jedne od najboljih engleskih momčadi Arsenala nisu uspjeli previše napraviti i doživjeli su uvjerljiv poraz. Momčad Arsenea Wengera je nakon silnih razočaranja u Ligi prvaka i čak 10 primljenih pogodaka u dvije utakmice, napokon našla “žrtvu” i uvjerljivo slavila.

Arsenal je poveo tek u 45. minuti kada udarac Thea Walcotta pogađa nekog od protivničkih suigrača i ulazi umrežu. Na 2:0 povisio je Olivier Giroud nakon ubačaja Hectora Bellerina. U 58. minuti već je 3:0, a vlastitu mrežu pogodio je Luke Waterfall. Dvadeset minuta prije kraja Alexis Sanchez prolazi pored nekoliko igrača Lincolna i lijepim udarcem zabija novi pogodak. U 75. minuti Sanchez odlično ubacuje za Aarona Ramsexa koji iz poluvoleja zabija peti pogodak. To je bio i zadnji pogotak na utakmici, Arsenal je s uvjerljivih 5:0 prošao u polufinale.