Redsi izjednačili Forrest, Hammersi prokockali 3:1!

Premier League 1. velj 202018:31 > 18:32
Michael Regan/Getty Images

Liverpool je nastavio pobjedničku seriju, a West Ham je uspio uprskati već dobivenu utakmicu.

Redsi su ostali neporaženi 42. utakmicu zaredom čime su se izjednačili s Nottingham Forrestom. Na vrhu je još uvijek Arsenal s 49 utakmica u nizu bez poraza. Isto tako, Liverpool je nanizao 16 pobjeda zaredom!

Liverpool je bez većih problema riješio posao protiv Southamptona, a svi golovi pali su u drugom poluvremenu. Strijelci su bili Salah (2), Oxlade-Chamberlain i Henderson. Dejan Lovren čitavu je utakmicu prosjedio na klupi za rezerve.

David Moyes, nakon što je proklamirao kako je on ‘trener pobjednik’ prilikom preuzimanja klupe West Hama, gledao je kako njegova momčad ostaje bez sva tri boda protiv Brightona usprkos vodstvu od 3:1. Diop i Snodgrass osigurali su dva gola prednosti Hammersima nakon prvog dijela, a samo dvije minute u nastavku gosti su smanjili nakon autogola Ogbonne. Ipak, deset minuta kasnije Snodgrass opet zabija i u tim trenucima činilo se kako će West Ham doći do slavlja. No, nova crna rupa u igri Čekičara dogodila se između 75. i 80. minute kada su primili dva gola (Gross, Murray). Rezultat se do kraja nije mijenjao, West Ham je bez pobjede u Premier ligi od nove godine, pet utakmica.

Golijada je viđena i na Vicarage Roadu gdje Watford također ima za čime žaliti. Poveli su s dva gola prednosti protiv Evertona, strijelci su bili Masina i Pereyra, no u sudačkoj nadoknadi dva gola braniča Mine vratila su momčad Carla Ancelottija u igru. Gosti su od 71. minute ostali s igračem manje nakon drugog žutog kartona za Delpha, no u posljednjim trenucima utakmice Theo Walcott zabio je pobjedonosni pogodak.

Sheffield United probio se na fantastično peto mjesto gostujućim slavljem protiv Crystal Palacea, jedini pogodak pao je u 58. minuti, a bilo je riječ o autogolu Guaite.

U borbi dva davljenika, Bournemouth je nadigrao Aston Villu. Strijelci za pobjednički sastav bili su Billing i Ake dok je počasni gol za goste postigao Samata. Domaćin je gotovo čitavo drugo poluvrijeme igrao s igračem manje nakon isključenja Lerme.

Newcastle i Norwich odigrali su bez golova. Istim rezultatom završio je posljednji subotnji dvoboj između Manchester Uniteda i Wolverhamptona. Za domaću momčad debitirao je Bruno Fernandes, no nije donio pobjedonosnu prevagu.

Liverpool je suveren na vrhu ljestvice s golema 22 boda prednosti ispred Manchester Cityja koji će u nedjelju igrati svoju utakmicu 25. kola (Tottenham), Leicester drži treću poziciju s 49 bodova, a Chelsea ima osam manje. Top pet zaokružio je Sheffield United s 36 bodova. Na začelju, sudbinu u zoni ispadanja dijele West Ham, Watford i Norwich.