Potencijalni Hajdukov suparnik potopljen u Armeniji, golman mu zabio sa svoje polovice!

Konferencijska liga 6. kol 202420:01 0 komentara
Seskim Photo

Nogometaši AEK-a doživjeli su neočekivan poraz u prvoj utakmici trećeg pretkola Konferencijske lige od armenskog Noaha.

Iako je grčki doprvak bio favorit, iz Armenije se vraća s porazom 3:1. Inače, taj je dvoboj zanimljiv Hajduku jer će pobjednik tog susreta u playoffu KL igrati protiv Hajduka ili slovačkog Ružomberoka.

AEK je protiv doprvaka Armenije poveo u 22. minuti golom svog ponajboljeg napadača Levija Garcije, a Noah je izjednačio u 34. preko francuskog napadača Virgilea Pinsona nakon pogreške AEK-ova vratara Strakoshe.

Do potpunog preokreta armenski je sastav stigao na šokantan način. Igrala se 67. minuta kada je njihov vratar Ognjen Čančarević ispucao loptu iz vlastitog šesnaesterca, lopta je odskočila na dvadesetak metara od vratiju AEK-a i uz pomoć vjetra preskočila tragičara Strakoshu koji se nije stigao vratiti na gol.

Čančarević je 34-godišnjak iz mjesta Titovo Užice, a u Noah, klub koji je osnovan tek 2017. stigao je ovog siječnja nakon šest sezona Alashkerta, također armenskog kluba. U međuvremenu je, prošle godine, postao državljanin Armenije i aktualni je reprezentativac te zemlje.

Duboko u sudačkoj nadoknadi Noah je zabio i treći gol. Strijelac je bio portugalski napadač Goncalo Gregorio u osmoj minuti dodanog vremena.

Za AEK je cijelu utakmicu igrao hrvatski stoper Domagoj Vida. Bivši igrač Dinama Robert Ljubičić igrao je do 68. minute, a u toj istoj minuti za AEK su debitirali novi igrači Erik Lamela Roberto Pereyra.