Osijek ponovno osvojio Poljud, Hajduk ovakav crni niz ne pamti 44 godine!

Hrvatska 14. tra 202418:26 0 komentara
Ivan Peric / CROPIX via Guliver Images

Osijek je drugi put ove sezone uzeo sve bodove na Poljudu. Pobjedom 2:1 vratio se na četvrto mjesto i nanio novi težak udarac splitskoj momčadi.

Na praznom Poljudu Hajduk je doživio peti uzastopni poraz u svim natjecanjima i nastavio turobno proljeće u kojemu je ispao iz kupa i ispao iz utrke za prvaka. Osijek je pak upisao treću pobjedu u nizu.

Osijek je poveo iz prve opasnije prilike. Igrala se 19. minuta kada je osamnaestogodišnji Anton Matković s desetak metara iskosa pogodio suprotni kut debitanta Borne Buljana na vratima.

Hajduk je brzo izjednačio. Već u 28. minuti pogodio je Aleksandar Trajkovski glavom s pet metara nakon što je sve napravio Josip Brekalo. Povremeni hrvatski reprezentativac probio je desni bok preko Mkrčjana, utrčao u kazneni prostor i idealno centrirao za Trajkovskog na drugoj stativi.

Iako je u narednom razdoblju Hajduk izgledao stabilnije, Osijek je u 42. minuti opet poveo. Krovinoviću je pobjegla lopta u vlastitom šesnaestercu i to je najbolje iskoristio Osijekov napadač Ramon Mierez koji je s deset metara lako zabio za 2:1.

U drugom poluvremenu Hajdukov trener Jure Ivanković je postepeno uvodio Sahitija, Perišića, Kalika, Kalinića i Dajakua, ali umjesto izjednačenja prvi sljedeći gol mogao je pasti u mrežu domaćina. U 62. minuti Buljan je lijepo obranio udarac Bukvića.

Do kraja utakmice, ipak, Hajduk je dao sve u napad i uglavnom se igralo pred vratima Osijeka. Međutim, vratar Franko Kolić, kojemu je ovo bio tek drugi nastup za Osijek, istaknuo se dobrom reakcijom u 66. minuti, potom je u 75. Uremović propustio zicer nad zicerima s dva metra, a u 78. Kalinić je udarcem glavom pogodio stativu.

U samoj završnici, Kolić je oduševio još dvjema reakcijama. U 90. minuti obranio je Pukštasov udarac glavom, a onda i Kalinićev zicer s par metara.

Hajduku je ovo bio peti uzastopni poraz u natjecateljskim utakmicama, što mu se posljednji put dogodilo u proljeće 1980. godine. Tada je Hajduk redom gubio od Dinama, Budućnosti, Crvene zvezde, Radničkog i Vardara. Sada su taj novi niz od pet poraza “kreirali” Lokomotiva, Dinamo dva puta, Rijeka i sada Osijek.

U ligaškom poretku Hajduk ostaje treći s 55 bodova, a Osijek, koji je u prvom dijelu sezone također slavio na Poljudu (2:0), vratio se na četvrto mjesto, ispred Lokomotive, s 45 bodova. Lokomotiva ima 44.