Osijek napokon uspio prekinuti krizu uvjerljivom pobjedom protiv Slaven Belupa

Hrvatska 17. pro 202316:32 0 komentara
JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL via Guliver

Nogometaši Osijeka prvi dio sezone kraju su priveli domaćom pobjedom na Opus Areni, u ogledu 19. kola HNL-a svladali su Slaven Belupo 4-1 (2-0).

Nakon prvog dijela Osijek je imao 2-0 zahvaljujući golovima Kristijana Lovrića u 17. i 32. minuti. U 50. je Nail Omerović povećao na 3-0, dok je jedini gol za goste dao Matej Šakota u 66. minuti. Sve je zaključeno pogotkom Ramona Miereza u 88. minutu za 4-1.

Osječani su se vratili na četvrto mjesto ljestvice te su pobijedili nakon šest prvenstvenih utakmica u nizu bez slavlja. U tom su periodu tri puta remizirali, a tri puta gubili utakmice. Slaven Belupo je ostao osmi na ljestvici.

U uvodnih desetak minuta igralo se ravnopravno na Opus Areni, a Osječani su potom poveli iz prve ozbiljnije situacije pred gostujućim vratima. Sve je okrunio Lovrić pogotkom za 1-0, a prethodno se po domaćina lopta sretno odbila od igrača Slaven Belupa Božića.

Nakon toga je uslijedila po jedna šansa s obje strane, zaprijetili su Omerović iz Osijeka te Hoxha iz Slaven Belupa, prije novog domaćeg gola. U 32. minuti komplicirali su gostujući nogometaši na 20-ak metara od svojih vrata. Osječani su poklon iskoristili te je opet strijelac bio Lovrić, ovaj put za 2-0.

Na startu drugog poluvremena nestala je i posljednja dvojba oko toga tko će slaviti ove nedjelje na Opus Areni. U 50. minuti je pucao Prekodravac, gostujući vratar Čović je tek odbio loptu do Omerovića koji je pogodio za 3-0.

Slaven Belupo se potom razbudio na pravi način te je mogao čak i zakomplicirati susret. U 66. minuti Šakota je postigao pogodak za 1-3 te je pritom ukrao loptu Braliću, prevario Duartea, a domaćem vrataru gurnuo loptu kroz noge. I tko zna što bi bilo do kraja da je šest minuta kasnije Ortiz umjesto okvira vrata pogodio domaću mrežu i smanjio na 2-3.

Pečat na ovaj susret u 88. minuti je dao Argentinac Mierez koji je postigao odličan pogodak s vrha šesnaesterca, a treba naglasiti kako je ranije tijekom ovog dvoboja Mierez upisao i dvije asistencije.

Posljednja utakmica prvog dijela sezone je ujedno i najvećih hrvatski derbi. Na maksimirskom stadionu ove nedjelje od 17.15 sati igraju Dinamo i Hajduk.

U subotu su 3-0 domaće pobjede ostvarili Lokomotiva protiv Istre 1961 te Rijeka na Rujevici protiv Rudeša. U prvom dvoboju kola Varaždin je u gostima s 3-1 bio bolji od Gorice.